Chat gpt API ve web

Chat gpt apisini inceledim fakat ├╝cretli oldu─ču i├žin ┼čimdilik y├Ânelmiyorum. Direkt web sitesi ├╝zerinden otomatikle┼čmi┼č bir ┼čekilde girdi verme ┼čans─▒m var m─▒, python ├╝zerinden. Web scraping ara┼čt─▒r─▒yorum, vu konuda ile yarayabilir mi? Yapmak isted┼č─čim ┼čey temel olarak gptye bir girdi verip ├ž─▒kt─▒s─▒n─▒ return etmek. Yard─▒mc─▒ olursan─▒z sevinirim.

A┼ča─č─▒daki websitesinden ├╝cretsiz GPT kullan─▒m─▒na g├Âz atabilirsin. API sunuyorlar m─▒ bilemiyorum.

Senin yapmak istedi─čini yapan a├ž─▒k kaynak bir eklenti var bu arada:

3 Likes

Selenium ile yapabilirsin belki.
chatbot.theb.ai falan kullan zaten OpenAIÔÇÖden al─▒yorlar diye biliyorum.
Yukar─▒daki eklenti Selenium ile scraplemeye ├žal─▒┼čmaktan daha basit.

1 Like

Siteye kay─▒t oldu─čunuz zaman size ├╝cretsiz 5$ kredi veriyorlar, onun ile API deneyebilirsiniz. Web sitesi ├╝zerinden veri ├žekme (data scraping) i┼člemi hem ├žok verimsiz hem de ├žok karma┼č─▒k olacakt─▒r, ancak yaz─▒l─▒m yeteneklerinizi geli┼čtirmek i├žin denemek mant─▒kl─▒ olabilir.

1 Like

Selenium ve undetected-chromedriver ile yapabilirsin, yarin musait bir zamanimda bu konu uzerinden headless bir driver kullanan bir github linki ile bi sample yollamaya calisacagim :+1: :+1:

2 Likes

Buyrun tek basina kullanim acisindan isinize yaramaz ancak projelerinizde ek bir fonksiyon olarak kullanabilirsiniz umarim isinize yarar :+1: :heart_eyes:

3 Likes

Elinize sa─čl─▒k hocam. Umar─▒m arkada┼č─▒n i┼čine yarar. Bekli bende kullan─▒r─▒m.

1 Like

@linuxkerem hocam─▒n dedi─či gibi selenium ve chromedriver ile yap─▒l─▒yor, bunun terminal i├žin olan─▒ de─čil de Python k├╝t├╝phanesi olarak istiyorsan─▒z benim de katk─▒da bulundu─čum UnlimitedGPT k├╝t├╝phanesini kullanabilirsiniz.

4 Likes

┼×├Âyle bir ┼čey buldum kendim de denedim ayarlay─▒nca g├╝zel ├žal─▒┼č─▒yor bakman─▒z─▒ ├Âneririm.

1 Like

E─čer yeterli RAM veya GPU ve VRAM iniz var ise MetaÔÇÖn─▒n a├ž─▒k kaynak kodlu yapay zekas─▒ olan Llama 2ÔÇÖyi makineniz ├╝zerinden kullanman─▒z─▒ ├Ânerebilirim, ├žok boyut kapl─▒yor ama g├╝zel bir se├ženek ve kendiniz de ├╝cretsiz ┼čekilde fine tunelayabiliyorsunuz.

Falcon 180B adl─▒ Llama modeli meta taraf─▒ndan de─čil de ba─č─▒ms─▒z bir grup taraf─▒ndan trainlendi ChatGPT 3.5 kadar iyi oldu─čunu iddia ediyolar.
linkler:

Ayr─▒ca Hugging Face platformu ├╝zerinden di─čer trainlenmi┼č Llama alternatiflerini de indirebilirsin, tavisyem 13b-hf versiyonunu kullanman.

E─čer yeterli VRAMÔÇÖe sahip de─čilsen CPU ve bilgisayar RAMÔÇÖi ile kullanman i├žin CPP arac─▒l─▒─č─▒yla alternatif kullan─▒m:

Llama cppÔÇÖyi PythonÔÇÖda kullanman─▒ sa─člayan wrapper:

Youtube ├╝zerinde de bir ├žok kullan─▒m videosu var onlara da g├Âz atabilirsin :smiley: .

Benim tavsiyem Chat GPT API ile ba┼člaman sonras─▒nda ise kendi clouddaki makinen ├╝zerinden llama modellerini ├žal─▒┼čt─▒rman.

356 GB - Falcon 180B
26 GB - Llama-2-13b-hf Ôćĺ Bu s├╝r├╝m├╝ Llama.cpp k├╝t├╝phanesi ile 16GB ramli Intel i - 5 10200H modeli ile kulland─▒m biraz fanlar─▒ ├žal─▒┼čt─▒r─▒yor ama kullan─▒rken ├žok beklemiyorsun
13 GB - Llama-2-7b-hf

Unutma ne kadar b├╝y├╝k bir modele ge├žersen i┼člemcin veya ekran kart─▒n o kadar yorulacak, bunu g├Âz ├Ân├╝nde bulundurarak model se├ž. Umar─▒m yard─▒mc─▒ olabilmi┼čimdir.

2 Likes

te┼čekk├╝rler, asl─▒nda direkt apiyi entegre ettim fakat inceliycem.