Bulut İle Şifre Yöneticisi Senkronu Hakkında

şifre yöneticileri şifreleri kendi sunucularında tutuyor şöyle bir eklenti var mı kullandığınız
mesela bir e-posta servisi kullanınca bize bir depolama alanı veriyor gdrive onedrive yandex disk gibi
şifre yöneticisinde e-posta ile oturum açtığımda şifrelerim google drive ile senkronize eden google drive saklayan
şimdi diyeceksiniz ki kendinde sunucu kurup orda saklaya bilirsiniz ama böyle bir yöntem varsa bunu tercih edeceğim

Benim aklıma şöyle seçenekler geldi. Şimdi keepassx gibi uygulamalar şifrelerinizi normalde local de saklıyor. Bunu da .kdb veya .kdbx uzantılı bir dosya ile yapıyor. Eğer cihazınıza gdrive veya yandexin uygulaması kurulu ise keepass dosya konumunu direk bu uygulamaların size açtığı sanal klasör olarak belirlerseniz istediğiniz şey gerçekleşmiş olur.

Keepass/x > kdb/x > gdrive şeklinde bir çıkış şeması izlemiş olacaksınız. Dosya her değiştiğinde veya güncellendiğinde gdrive ın uygulaması otomatik olarak senkronize edecektir arka planda. Güvenilir mi veya kullanışlı olur mu bu yorumu size bırakıyorum :+1:t2:

3 Likes

sanırım kullanışlı olmaz her kullanıcı ayar yapmakla uğraşacağını sanmıyorum

Ayar yapacak bir şey yok. Dosyayı senkronizasyon uygulamana atıyorsun o kadar. Tam senin istediğin şey.