BTT Forum un komple Google a girmesi?

Vay anam vay Serhat bu nedir ya?

Gizlilik dedik BTT foruma girdik, arkada girilmeyen Google sitesi kalmad─▒. Google.com a girince bu kadar Google hizmetine ba─članm─▒yoruz el insaf!

Hadi bu ikisini anlar─▒mda yukar─▒dakiler ne oluyor?
Screenshot 2023-11-18 at 20.41.55

├ço─ču font veya Google Ads. ┼×├╝pheli, ola─čand─▒┼č─▒ pek bir ┼čey yok yani.

2 Likes

Bulundugumuz olu┼čuma ters. ─░├žiniz rahat ediyorsa tabi siz bilirsiniz.

Ben o kadar ters bir durum g├Âremedim. Tam olarak nas─▒l bir terslikten bahsetmektesiniz?

Decentraleyes adl─▒ eklentiyi kullanabilirsiniz isterseniz. Bu tip font, cdn, amp vb ┼čeyler i├žin gerekli dosyalar─▒/scriptleri google veya benzeri ┼čirketlerden almak yerine tek sefer indirip localden kullanmay─▒ sa─čl─▒yor. K─▒sa ve basit a├ž─▒klamaya ├žal─▒┼čt─▒m t├╝m kullan─▒c─▒lar a├ž─▒s─▒ndan net olsun diye. Eklentinin teknolojik arka plan─▒ bundan biraz daha geni┼č ve farkl─▒ ama temel mant─▒k sizin endi┼če duydu─čunuz ┼čey i├žin.

5 Likes

Forumda TL2 (g├╝venlik seviyesi 2) alt─▒ndaki ki┼čiler ve anonim olanlar Google Adsense platformundan reklam g├Âr├╝yorlar. Konu hakk─▒nda forum g├╝ncellemesinde bir a├ž─▒klama yapm─▒┼čt─▒m.

Evet burada bir mahremiyet takas─▒ var ve bunu yapmam─▒z─▒n nedeni forum belki ileride masraflar─▒n─▒ ├ž─▒karacak kadar ve/ya bu sistemi getirmekte kulland─▒─č─▒m─▒z ├Âzg├╝r yaz─▒l─▒mlara ara ara ba─č─▒┼č yapacak kadar bir para kazand─▒rabilir. ┼×u an 0 gelirimiz var ├ž├╝nk├╝.

Buna yakalanmak istemiyorsan─▒z yapabilece─činiz bir iki ┼čey var:

1. Foruma d├╝zenli olarak kat─▒ld─▒─č─▒n─▒zda zaten k─▒sa s├╝rede TL2 olabiliyorsunuz. Aktif olarak ┼ču an 104 TL2 kullan─▒c─▒s─▒ var forumda. Onlar i├žin bu istekler hi├ž at─▒lm─▒yor.
  2. Reklam engelleyicisi kullanabilirsiniz. Zaten kanalda s├╝rekli reklam engelleyicisi kullanman─▒z─▒ tavsiye ediyordum hala ediyorum.

K─▒sacas─▒ bu zaten d├╝zenli BTT kullan─▒c─▒lar─▒n─▒ etkileyen bir ┼čey de─čil. Sadece hayat─▒nda 1-2 defa foruma gelip bilgi alarak giden ki┼čiler i├žin ge├žerli bir ┼čey.

5 Likes

Bu konu son yan─▒ttan 30 g├╝n sonra otomatik olarak kapat─▒ld─▒. Yeni yan─▒tlara art─▒k izin verilmiyor.