Bilgisayar覺m Ekran覺 Tak覺l覺yor

Bilgisayar覺m覺n Ekran覺 Tak覺l覺yor Ve Kapatt覺覺mda Tekrar A癟覺lm覺yor Kendi S羹rekli Yeniden Balat覺yor.

Ve Ek Olarak unu Yazay覺m 12 Y覺ll覺k Bilgisayar Evet Deime Zaman覺 Geldi Ama Ve Kadar Gideceini Merak Ediyorum.

Bu fotoraf覺 g繹rd羹羹m zaman sorunun RAM/ler ile ilgili olabileceini d羹羹nd羹m. Acaba bir temass覺zl覺k olma ihtimali var m覺d覺r? Ekran覺n b繹yle k覺smi k覺smi bozulmas覺na benzer bir olay覺 bir youtube videosunda g繹rm羹t羹m. Bu da 羹phemi art覺rd覺 a癟覺kcas覺.

Ram/leri s繹k羹p tekrar takmay覺 ve eer birden fazla slot dolu ise kendi aralar覺nda deitirmeyi bir deneyebilir misiniz rica etsem.

3 Likes

Buna benzer bir hatay覺 ald覺覺mda ekran kart覺m覺 yak覺yordu. Ekran kart覺 fanlari 癟al覺覺yor mu? Msi afterburner kurarak ilemci ve ekran kart覺 s覺cakl覺覺n覺 takip etmeni 繹neririm.

2 Likes

T羹m par癟alar覺 s繹k羹p temizlik yapmay覺 dene. Ayr覺ca termal macun kontrol羹n羹de yap son olarak t羹m kablolar覺n balant覺s覺n覺 kontrol edip tozunu temizle. Ekran kart覺n覺n termal macununu da yenilersen ans覺n artar. 繹z羹m olmazsa elimizden geleni Yapar覺z :saluting_face:

2 Likes

Genellikle donan覺msal sorunlardan bahsedilmi ancak bir s羹r羹c羹 sorunu da olabilir. Donan覺m ile ilgili kontrolleri yapt覺ktan sonra ekran kart覺 s羹r羹c羹lerinin kurulumunu ve g羹ncelliini kontrol etmeyi unutma.

2 Likes

Ekran Kart覺 Yok ki APU Sistemi 襤le T羹mleik Ekran Kart覺 Yani

1 Like

b羹y羹k ihtimalle ekran kart覺n ile alakal覺, 覺s覺dan veya tozdan zarar g繹rm羹 olabilir, her ey olmu olabilir. 12 y覺ll覺k pc

2 Likes

o zaman termal macun yenileme vakti gelmi bence

2 Likes

S羹r羹c羹 ile alakal覺 olup olmad覺覺n覺 basit bir ekilde USBden live iso boot ederek anlayabilir galiba. Ya da BIOS ekran覺na girdiinde de ayn覺s覺 oluyor mu?

1 Like

Normalde bu t羹r eyler vram den yada windowsun gpu managment s覺k覺nt覺s覺ndan oluyor. Apu olduu i癟in normal ramlerde de s覺k覺nt覺 olabilir.

1 Like

Kapa覺 A癟t覺m Direk S羹p羹rge ile Ald覺m al覺t覺, imdilik Sorun Yok Gibi Ama Ram Falan 覺kar覺p Takmad覺m

2 Likes

10 y覺ll覺k masa羹st羹 bilgisayar覺m覺 ev han覺mlar覺 gibi yazl覺k ve k覺l覺k temizliini yaparak ilk g羹nk羹 performans覺na yak覺n 癟al覺t覺rabiliyorum.:grin: Ayr覺ca y覺ll覺k olarak t羹m termal macunlar覺n覺 yeniliyorum. Sorununun 癟繹z羹ld羹羹ne sevindim.

1 Like

Bir Daha Ekran Tak覺ld覺 Bu Sefer Tekmeyi Vurdum Ekran D羹zeldi fare ve klavye hareket etmiyordu herhalde Ama Bu sefer kendini yeniden balatmad覺 d羹zg羹n 癟al覺覺yor Temass覺zl覺k Var San覺r覺m. Salam Bi K繹tek 襤stiyor Can覺

Ekran 繹yle donduunda ctrl+shift+alt+B yap ekran kart覺n覺 temizliyor windows ta.

pentium ilemcilerde ie yar覺yor mu