Bilgisayar Parçalarının Kutusu Gerekli midir?

Toplama PC almıştım Sinerji üzerinden ve klasik bir anne davranışı yapmış benimkisi monitör ve anakartın kutusunu çöpe atmış. Sistemi kurdum bütün testleri yaptım sıkıntı yok lakin kutudaki belgeler önemli mi? Fatura, garanti belgesi, ve kutudaki seri numara falan.
Arkadaşım kötü amaçlı birisinin eline geçerse, benim PC’ye erişebileceğini (uzaktan bağlanabileceğini) söyledi de bana pek mantıklı gelmedi

arkadaşın abartmış :stuck_out_tongue:
ben genelde kutuları ileride oluşucak durumlara karşı değişim veya iade durumunda markalar kutusu yok vb. bahaneler üretmesinler diye saklarım. Günümüzde çoğu firma ürünün seri numarası ve faturasıyla garanti kapsamında kabul eder o yüzden çok sıkıntı etmene gerek yok.

2 Likes
  1. el olarak pc yi veya parçalarını satarken insanlar daha çok kutusu olan ürünleri alıyor.Atılmasa daha iyi olur.

Hocam bende onunn dediği olaydan çok korkuyorum ve ilk masaüstü pcm olduğu için ayrı bir tedirginlik var üstümde öyle bir olay olmaz değil mi?

Hocam arkadaşımın dediği olay gerçek olabilir mi ?
Asıl tedirginlik duyduğum kısım orası .
Ben genelde eşyalarımı satmayı sevmiyorum ve saklıyorum.

öyle birşey olamaz o sadece ürünün orijinal ve garanti kapsamında olduğunun teyit edilmesi için kullanılıyor.

Alakası yok.

Sadece garantisi varsa sıkıntı olabilir veya satmak istersen faturasız ve kutusuz ürün olacağı için daha az fiyata satarsın.

Hocam herhangi bir şekilde erişemezler değil mi?Seri numarası,garanti kağıdıyla veya kutunun dışardaki bilgilerle.
Daha pcnin tadını çıkartamadan bu tarz bir olay yaşadım

Yok erişemezler.
Mantıken imkansız bir olay eğer içine kurt düştüyse. Bir de böyle düşün.

1 Like

Hocam takıntı haline getirdim .Uzun sürenin ardından pcye kavuşunca tekrardan .

Velev ki parça bozulursa ve garantiye gönderirseniz kutu ve fatura gibi şeyler istenerek yokuşa sürüklenebiliyor. Eğer kutu saklanırsa bu tarz durumlar daha rahat atlatılabilir.

Arkadaşımın dediği durum yaşanır mı _?

Bilmiyorum. Bugüne kadar HWID’lerin(Örnek Valorant) çok fazla kullanıldığına sahip olmamıştık. Sadece tahmin ama ileride HWID Banlar daha yaygınlaşırsa birisi size gıcık kapıp HWID’lere ban attırmaya çalışabilir. Ama sadece tahmin. Ha olabilir mi olabilir. Modemleri hacklemek için atıyorum 192.168.1.0 gibi belli başlı değerlere göre exploit geliştirilir. Ha o kadar araştırmaya değecek bir insan mısınız? Burada yazıyorsanız değildir sanırım. Her şey mümkün ama her şey mümkün diye olacak değil. Cevap vermek zor.

Usta arkadaşı korkutma ya zaten yeteri kadar korkmuş. :smile:

Sevgili dostum sana ileride sorun yaratacak olsa bile bunu çözebilecek misin? Filmlerdeki gibi çöp merkezine gidip kutunu arayacak halin yok.

Arkadaşların bahsettiği gibi genel anlamda bir sıkıntı çıkma ihtimali çok çok düşük. İçin rahat olsun. :slight_smile: