Arrow os içinde microG sorunu

Merhaba ben xiaomi note 10 telefonuma custom os olan Arrow os un 12.1 official vanilla sürümünü yükledim ve microG ile kullanıyorum ve aurora store a da Google hesabım ile giriş yaptım ama ne yazikki bazı uygulamalara Google ile giriş yapamiyorum bu sorunu nasıl düzeltebilirim? MicroG ayarlarımın hepsi ve rootumda düzgün bir şekilde.

Hangi uygulamalara nasıl giriş yapamıyorsun? Örnek olmadan sorunu bilemeyiz/çözemeyiz.

1 Like

Merhabalar.Galiba telefonunuzun ismini doğru yazmamışsınız Xioami Note 10 diye aratdığımda bir cihaz bulamadım.

Bu sorunun sebebi cihazınız için olan buillde Signature Spoofing yok

(Device Tree-de göremedim) Arrow OS galiba Lineage OS tabanlı ve Lineage OS Signature Spoofinge karşı

1 Like

efendim cihaz doğru sadece arada mi eki olması lazım ama oda zaten xiaomi demek ve f droidden signature spoofing checker indirdiğimde var gözüküyor. bide diğer adı mi cc9 pro ve kod adı da tucana, ve evet lineage os tabanlı bir rom.

yani mesela aurora stora girebiliyorken microG de kayıtlı google hesabım ile giriş yapabiliyorken ve revanced youtube’a ama dualingo dil öğrenim uygulamasına google ile giriş yap deyince bir şey olmuyor.

ben google drivedaki whatsapp yedeğimi kullanamıyorum ?
bide bu şey microg ile mi alakalı internette opengapps diye birşeyde araştırdım ama google hizmetlerini yüklüyomuş onunla kullansam.

Yeniden merhaba.

Uygulamada sorun var gibi

Bu hata

ve diğer hata

Sizin cihazınızda signature spoofing olmadığını gösteriyor.Başka bir check uygulamasıyla yeniden deneyin ve ya Arrow OS-un telegram kanalında sorununuzu yazın geliştiriciler cevaplandıracaktır

ama o testi yapan sadece tek o uygulama var araştırmama göre.

Evet google ile giriş yap özelliği her uygulamada aynı değil. Yani Google uygulamalarında farklı bir şey kullanılıyor ve bazı diğer uygulamalarda farklı bir sistem kullanılıyor diye biliyorum. MicroG ile Duolingo gibi bazı uygulamalara giriş yapamayabilirsin. Bunun üzerinde en son MicroG ekibi çalışıyordu diye biliyorum.

Duolingo hesabına başka bir cihazdan giriş yaparak e-posta şifre ekleyebilirsin belkli ve böylece o cihazından da giriş yapmana olanak sağlar.

Şahsen zorunlu olmadıkça platformdan bağımsız olmak için hep e-posta şifre ile hesap oluştururum. :slight_smile:

2 Likes

teşekkür ederim abi bide şu linkteki xda forumdaki romla ve mindthegapps kullandım o sorun çözülene kadar google kullanıcam

https://xdaforums.com/t/rom-a13-unofficial-vanilla-crdroid.4639371/

1 Like