Ark rar dosyası açılmıyor

Unrar paketi yüklü olmasına rağmen Ark arşiv yöneticisinde rar desteği yok ark arşiv yöneticisinin alabildiğince çok arşiv formatı açmasını istiyorum unun için hangi paketleri yüklemeliyim?

"The plugin cannot be used because one or more required executables are missing. Check your installation.*

Böyle bir hata mı alıyorsun?

Hangi sürümünü kullanıyorsunuz acaba? Ark arşiv yöneticisinin decompress yetenekleri ile ilgili sayfaya baktığımda olduğundan bahsediyor çünkü.
Biraz garip gelecek ama paket yöneticiniz üzerinden de unrar paketini kurmanız mümkün mü acaba? Bir ihtimal yüklediğiniz/yükleyeceğiniz plugin sadece connector işlevi görecek olabilir çünkü.

# apt install unrar komutu ve sudo yetkili bir kullancı aracılığıyla yükleme yapabilirsiniz.

unrar’ın kurulu olduğunu söylüyor ama.

@anonim Bazıları discover uygulaması üzerinden ark’ı tekrar kurduğunda düzeldiğini söylemiş. Deneyebilir misin?

Şöyle bir fikir yürüttüm aslında Ark’ın içinde pluginler mevcut. Kullanıcı bu plugin üzerinden rar desteğini kurmuş olabilir. Ekteki fotoğraftaki gibi.

Fakat halen sizin dediğiniz hatayı almaya devam ediyor olabilir. Uygulama içinden yüklediği bu paketi unrar paketi olarak adlandırmış ise belki hata ondan kaynaklıdır dedim. Kısacası hem paket olarak hem de Ark arşiv yöneticisi içerisinde rar desteği kurulu olmalı.

1 Like

Bir de p7zip-rar paketini kurup tekrar dener misin?

Haklısın bilmeden yazdım kusura bakmayın.

işe yaramadı p7zip-rar’ı kurmakta işe yaramadı

Bunu söylediğimi denedin mi?

evet denedim olmadı bence bir paket yüklemeliyiz

Normal şartlar altında rar dosyalarını unrar paketini yüklediğinde açması lazım. Ek olarak diğer arşivler için herhangi bir paket yüklemene gerek yok. Ama burada anormal şartlar var muhtemelen. Ark’ı terminal üzerinden çalıştırıp, Ark arayüzünden arşivinizi açmaya çalıştığınızda terminale gelen çıktıyı burada paylaşabilir misiniz?

terminalden çalıştırdım çıktı yok

Terminale bunu yazdıktan sonra aynı işlemi tekrar dener misiniz?

export QT_LOGGING_RULES=ark.*.debug=true

aynı işlev derken yeniden misilip yüklim şuan rar seçeneği yok

Dolphin dışında dosya yöneticisi kullanıyorsan bir ihtimal olarak komutu çok geç çalıştırıyor ya da hiç çalıştırmıyor olabilir. Dolphin kullanarak deneyebilirsin

1. Terminal açın
  2. Bu kodu terminale yazın export QT_LOGGING_RULES=ark.*.debug=true
  3. Terminali kapatmadan ark yazın.
  4. Ark’ın arayüzünden herhangi bir rar dosyasını açın.
  5. Terminaldeki çıktıyı kopyalıp buraya atın.