Arch Linux'un yanına Linux Mint nasıl kurulur?

Merhaba,
Şuan linux mint xfce kullanıyorum bunun yanına arch kurmak istiyorum ama kuramıyorum linux mint i usb den başlatıp gparted programı ile diski ikiye bölüyorum arch kurulum ekranına gelince diskin ikinci parçası görünmüyor, Yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba, foruma hoş geldiniz. Archinstall scripti ile mi kurmaya çalışıyorsunuz yoksa manuel kurulum yolunu mu izliyorsunuz?

Archinstall ile kurmaya çalışıyorum

Archinstall scripti ile ilgili şöyle bir sorun var yalnız. Eğer diski direk silmeyecekseniz maalesef aklımızdaki gibi kurulum yapmamıza izin vermiyor. Manuel olarak disk bölümlerini mount edip sonra onu göstermemize izin veriyor ama. İşte ben /dev/sdx1 ve /dev/sdx2 yi root ve /boot olarak mount ettim bunları bu şekilde dikkate al gibisinden. Ama her halükarda tamamen manuel kurulumu öneririm. Teknik olarak daha karışık ama çözdüğünüz zaman da en güzeli o.

Son olarak acaba hangi işletim sisteminin önyükleyicisini kullanacaksınız. Mint ile geleni tutup arch için girdi mi ekleyeceksiniz yoksa arch’ın o bölümü silip kendisininkini kurmasını mı istiyorsunuz? Bu da bence karar vermesi ve düşünülmesi gereken bir şey.

1 Like

Açıkçası hangisini kullanacağımı bilmiyorum arch’ı kurduktan sonra mint’in önyükleyicisi kullanılır diye düşünüyordum

Şuan bilgisayarımda Arch Linux yüklü yanına nasıl Linux Mint kurabilirim? Rehber var mıdır acaba?