Arch Linux kurulum yaparken hata

ArchInstall ile kurulum yaparken bu hatay─▒ ald─▒m. Ne yapaca─č─▒m─▒ bilmiyorum.

1 Like

Yaz─▒lar─▒ tam okuyamad─▒m ama ArchInstallÔÇÖ─▒ a├žmadan ├Ânce pacman -Sy archlinux-keyring dener misiniz?

2 Likes

Merhaba hatadaki yaz─▒lar─▒n anla┼č─▒labilirli─či i├žin biraz daha yak─▒ndan par├ža par├ža ├žekermisiniz ?

Not : ─░nternet ba─člant─▒n─▒z─▒ kontrol edermisiniz :

ping btt.community

Yazmaya ba┼člarsa ctrl+c ile ├ž─▒kabilirsiniz

2 Likes

En altta turuncu ile bu log dosyas─▒n─▒n payla┼č─▒ld─▒─č─▒ konumu s├Âyl├╝yor. Onu buraya yazabilirseniz (foto─čraf de─čil) oradan bakabiliriz. Veya daha net bir foto─čraf ile her ┼čeyin okunabilir oldu─ču bir halini payla┼čman─▒z─▒ rica edece─čim.

2 Likes

kuruluma ba┼čtan ba┼člay─▒p internet ba─člant─▒s─▒n─▒ ayarlad─▒ktan sonra

sudo pacman -Syy ve sudo pacman -S archinstall komutlar─▒ ile repodan archinstallÔÇÖl─▒n repo paketini ├žektikten sonra archinstall komutunu kullanarak i┼čleme devam edebilirsin. ISO ile gelen archinstalldan daha kullan─▒┼čl─▒ olur.

1 Like

BIOS Ayarlar─▒ndan secure bootu kapat─▒p keyi s─▒f─▒rlad─▒ktan sonra, Other OS se├žip UEFI ┼čekilde boot ettim USB Mediumu. Bu sefer manuel kurulum yapt─▒m ve sorun ├ž├Âz├╝ld├╝. Yard─▒mc─▒ olmaya ├žal─▒┼čan arkada┼člara te┼čekk├╝r ediyorum.

3 Likes