Arch Linux kullanımında ne eksik?

Arkadaşlar bir proje geliştiriyorum Arch Linux kullanımını kolaylaştırıcak Programlar, Programcıklar yazmaya başladım bunların hepsini bir İSO ve Setup içinde derleyip kullanıcının hepsini yada kendi eliyle seçip o programları kurabilmesini sağlayacak bir script yazdım içeriğindeki programları yazma aşamasındayım şuan Arch kullanırken eksik gördüğünüz neler var?

soru çok yarım kalmış gibi hocam hiç bişey anlamadım biraz daha açıkla istersen

Hocam Arch Linuxu son kullanıcıya yönelik hale getirmek için bir paket oluşturuyorum bunun içinde Arch Linux kullanımını kolaylaştırıcak programlar olucak herkesten fikir almak istedim.

Bir script ile Arch Linux’u son kullanıcıya yönelik hale getirebilceğini hiç sanmıyorum, fakat yine de deneyeceksen AUR helper seçeneği koyabilirsin scriptine.

1 Like

Bir script değil hocam stabiliteyi arttıran riskli işlemlerde uyarılar indexleyen kendi mağzam kullanıcı ayarlarım ve diğer toplam bin satırdan oluşan programları içeriyor.

Bende EasyArch diye bir program yazıyorum. Gui arayüzü falan olacak. Mac kurulum gibi ama paketleri falan özelleştirebiliyoruz, hazır presetler falan oluşturulabiliyor.

Discordunuzu özel mesaj olarak iletin belki projeleri birleştiririz hocam benimkisi kullanımı kolaylaştırıcak programlara ve düzeltmelere yönelik.

Hocam mesaj kabul etmiyorsunuz