Arch Linux Hyprland KDE mağazası gözükmüyor

Herkese Merhaba

Arch Linux Hyprland kullanıcısıyım ve kde mağazasını yükledim ama ne wofi’de nede discover komutu ile çalıştıramıyorum.

sudo pacman -S discover

/usr/share/applications konumunda var ise script ile bağlanabilir.

1 Like

Bilgisayar şuan yanımda değil ama olunca bakacağım :slightly_smiling_face:

Denedim ama applications klasöründe discover yok maalesef, discover kaldırıp geri yükledim ama hala sonuç aynı

whereis discover çıktısı nedir?

1 Like

Discover’ı kurun.
Ardından sudo nano .local/share/applications/discover.desktop

[Desktop Entry]

Type=Application
Name=KDE Keşfet
Exec=plasma-discover
Terminal=false
Icon=plasmadiscover

Sonrasında

sudo update-desktop-database
2 Likes

Wofi /usr/share/applications 'u ve local/share/applications’u görüyor mu bilmiyorum ama uygulamanın adı plasma-discover ise whereis plasma-discover çıktısını alayım.

2 Likes

@Bugavus @dengesizkokarca

Type=Application girdisi yok dedi .local/share/ diznimde’de Applications diyebir dosya yolu yoktu maalesef ben oluşturdum.

[unkown@archlinux ~]$ whereis plasma-discover
plasma-discover: /usr/bin/plasma-discover /usr/lib/plasma-discover
1 Like

Benim verdiğim yöntem işe yaramadı ise aynı dosyayı /usr/share/applications’da oluşturup dener misiniz?

2 Likes

terminale plasma-discover yazınca açılıyor mu? Eğer açılıyorsa plasma-discover.sh isimli bir dosya oluşturup içine aşağıdakileri atın. Önce chmod +x’i kullanıp sonra /usr/local/bin/ içine atın.

#!/bin/bash
/usr/bin/plasma-discover
1 Like

@dengesizkokarca @Bugavus

İkinizede teşekkürler, bash dosyasına baktığımda fark ettim ben direk terminale discover yazdığım için açılmıyormuş :sweat_smile:

/usr/share/applications klasörüne desktop dosyamı oluşturdum :+1:

Ama galiba Keşfet kullanmayacağım gibi, KDE sağ olsun qt6ct ve qt5ct ile yaptığım temalar çalışmıyor. Acaba gnome’unkinimi kursam :disappointed:

2 Likes

KDE uygulamaları gerçekten berbat çalışıyor KDE dışında. GTK alternatifi varsa onu kullanın bence.

1 Like

Gnome-software var ama, onu’mu kullansam diye düşünüyorum.

Sen mağaza kullanıyormusun

1 Like

Uçbirim yetiyor. Bulamadığım paketi internette araştırıyorum ya da Pacseek’den arıyorum.

1 Like

Mağaza güncellemeleri otomatik algıladığı ve uygulamayı doğrudan gördüğüm için hoşuma gidiyor

1 Like

Hocam bu arada çözüm işinize yazdıysa çözüm olarak işaretler misiniz? İşaretlemişsiniz zaten:D

2 Likes

İşaretledim zaten :slightly_smiling_face:

2 Likes