Android telefonunu konum gizleme

Android telefon tarayıcısında konum verilerini paylaşmadan nasıl arama yapacam acaba bunu sağlayan bir eklenti, uygulama veya browser var mı

Telefonun ayalar kısmından uygulama izinlerini seçip neye izin verdiğini kontrol edebilirsin. Permissions kısmında yer alıyor eğer ingilizce ise telefonun.

IP adresinden bunu buluyor Google genelde. Eğer demek istediğiniz en altta çıkan konum bilgisi ise. Ama bunun yerine Google veya tarayıcı için sahte bir konum bilgisi belirleyebilirsin. Boylece diğer yerlerden gelen verileri dikkate almaz.

1 Like

Google zaten çoğu kuralı ihlal edip cezasını da ödemiyor mu? Google ve Chrome kullanmamalı zaten.

Konum için dediği için basit olarak bunu önerdim. Browser olarak direkt Tor ağına da bağlanabilir.

Google aratma barını kullanıyorsan ve konum izni verdiysen Google hesabından otomatik konumunu çekiyor olabilir. Onu Google ayarlarından kapatmalısın veya o arama barını kullanmadan düz tarayıcıdan aratma yapabilirsin. Alttaki IP’den dolayı kullanılan konumdan bahsediyorsan Wise yazmış zaten.

İkincisi yani alttaki ip den bahsediyorum ben bu arada mull kullanıyorum

Google Play’den veya buradan Tor Browser’ı indirip arama yapabilirsin. Android’teki uygulamalar, bildiğim kadarıyla GPS, Wi-Fi ve Bluetooth MAC adresleri ve sinyal ölçümleri ile tam konum tahmini yapıyorlar ama telefonun saat dilimi de (UTC+3 İstanbul) uygulamalara aygıtın bulunduğu ülke bilgisini sağlayacaktır. Tor Browser aygıtın saat dilimini gizler.

1 Like