Android için yeni klavye önerisi

merhaba son zamanlarda android içerisinde gelen klavye çok sık donmaya başladı silme de silinmiyor güncellemeler kaldırılıyor ancak bu yüzden yeni bi klavye uygulaması arıyorum şimdilik microsoft switkey diye bi klavyeyi deniyorum ama genede farklı tavsiyeler istiyorum şimdi rastgele bişey indirip de yazılan herşeyi başka yerlere de yollamak istemem

2 Likes

Simple Keyboard’ı deneyebilirsin.

2 Likes

Anysoft’tan memmunum. Birkaç yıl oluyor galiba kullanalı.

1 Like

anysoftkeyboard diye birleşik duruyor o mu bahsettiğiniz önerilere baktım ancak kullanım detayı vermemişsiniz hiç mesela oyun oynarken falan yazı yazacağım zaman tamamen ekranı kaplıyor mu klavye yoksa yerini değişebileceğim küçük taşınabilir bi versiyonda mı geliyor gboard da istediğim şekilde dolaştırıyordum aslında son zamanlar sürekli donup çökmese alternatif bile aramazdım

F-Droid yada Github’dan bulabilirsin. Floris Board 6-7 aydır güncelleme almıyor salmış adam güncellemeyi galiba. Ama gene de kullandığım en hoş klavye. Ayarlarını güzelce yaptıktan sonra Custom Tema oluşturabilirsin. Biraz karışık görünse de kurcalayınca kolay. Butonların şekli, şemali, yazı rengi ve arka plan yani klavyede ne varsa tamamını kurcalayabilirsin.

2 Likes

valla pek sağlıklı bir öneri olur mu bilmiyorum ama microsoft shiftkey klavye kullanıyorum ben gayet memnunum ama güvenmem diyorsan internetini kesebilirsin uygulama çapında. microsoftu şirket olarak sevmesem de yaptıkları ürünler bazen çok iyi olabiliyor. tarayıcı olarak da edge kullanıyorum mesela, bazı şeyler benim için fazlasıyla vazgeçilmez :slightly_smiling_face:

1 Like

Yatay ekranda durum bu şekilde bende. Bilmiyorum tam anlamadım nasıl bir şey beklenildiğini ama. Ben seviyorum

bende de şuan o var zaten ama güvenmediğimden başka bişey aradım ama dediğiniz gibi interneti kesecem gibi duruyor alternatifler pek ilgimi çekmedi ama bunu da yan yatırınca oyunlarda falan tam ekran oluyor onu düüzeltsem bi derdim kalmaz

Ben Google ait klavyeyi kullanıyorum işlevsel fakat veriler uçuyor mu kaçıyor mu orasından emin değilim en kolay veri toplanan sistem olduğu için herkes bir şeyleri alıyordur muhakkak. :slight_smile:

1-Türkçe F tuştakımını da içeren DroidTR İME
2- Birçok dili destekleyen ve değişik tasarımları olan ASK (AnySoftKeyboard)
Bunları F-Droid deposunda bulabilirsiniz

1 Like

Ben de kullaniyorum. Hiçbir özelliği olmasın istiyorsan olabilir. Uygulamadaki kendi ayarlarım: tercihler kısmindaki herşeyi açıyorum, tema system default, Eşleşen gezinti çubuğu rengini kullan aktif, klavye yuksekliği %95 bazen %90.

google olayden basit araçlar diye bi uygulama geliştiricisi var onun basit klavye ücretsiz versiyonunu kullandım 2 gün internet bağlantısı denebilecek bişey dikkatimi çekmedi hatta öyle ki düzeltme bile yapmıyor dümdüz bi klavye uygulaması reklam falanda yok ilgilenenler deneyebilir ancak oyunlardaki ekranı ufaltma işlevini bunda da bulamadım ve düzeltme olmaması ek olarak her seferinde kullanıcı adını e postayı falan girdiğim yerlerde sıfırdan yazmak istemesi can sıkıcı microsoftun klavyesini kullanmaya devam edicem güncelleme gelince de gboarda gene bi bakarım çökmeler gitmişmi diye

Hacker’s Keyboard kullanıyorum.