Amd laptop birçok dağıtımda oturum açarken olan sorun

Merhaba, Windows kullanırken bir sorun yoktu. Linux mint kurduğumda oturum açmak için şifreyi girdiğim anda oturum açılırken ekranda karıncalanmalar olup siyah ekran oluyordu. Ben de daha hafif bir sistem olan xubuntu kurdum. Şimdi de oturum açılırken karıncalanma oluyor ama sonra normal bir şekilde çalışıyor. Bu her bilgisayarı açtığımda oluyor. Ayrıca bilgisayar başlatılırken STONEY is not supported gibi bir yazı da görüyorum. Amd ile ilgili bir sorun mu var acaba? xubuntu oldukça hafif ama mint veya manjaro yüklemek istiyorum. Ondan önce bu sorunun çözümünü bulmak için araştırıyorum. Şimdiden teşekkürler:)

https://www.reddit.com/r/linux4noobs/comments/14fd2wh/kfd_not_supporting_stoneytopaz/

Hatan böyle bir şeyse endişelenecek çok bir durum yok. İnsanlar genel olarak bu hatanın sıkıntılı olmadığını söylemişler.

Karıncalanarak açılmadan kastın ne bilmiyorum. Onu video paylaşarak atarsan güzel olur ama sistemin açıldıktan sonra normal bir şekilde çalışıyorsa sorun olduğunu zannetmiyorum.

Bilgisayar açılırken ve oturum açılırken oluşan görüntüleri attım. Oturum açılırken karıncalanma olayı mint yüklediğimde ekran karıncalanıp bir daha açılmıyordu o yüzden xubuntu kurdum. Bunda da her oturum açtığımda oluyor ama sonra sorunsuz kullanabiliyorum. Acaba yapmam gereken başka birşey mi var. Amd A6pro var bilgisayarda. Laptop kullanıyorum

Stoney hatasını alanlardan okuduğum kadarıyla endişelenecek bir şey yok. Önemli bir hata değil.

Karıncalanma konusunu bilmiyorum açıkçası. Böyle bir şey yaşayan varsa yazabilir, kendim hiç karşılaşmadım ama o da sadece bilgisayar açılırken oluyorsa sorun olduğunu düşünmüyorum. Yani video izlerken, oyun oynarken veya genel anlamda bilgisayarını kullanıyorken olmuyorsa sıkıntı yoktur.