9.500 TL Civarında Custom ROM Destekli Telefon Tavsiyesi

Öğrenci indiriminden faydalanarak alacağım fakat bir türlü karar veremedim. Forumda ROM işleriyle ilgilenen kullanıcılardan destek bekliyorum.

Aradığım kriterler şunlar:

1- Donanımı güncel olmalı
2- Uzun yıllar ROM desteği devam etmeli

Baktığım en uygun model Redmi note 12 pro 5G idi fakat bu telefon için telefonun yurt dışından geldiğini ve imei’sinin orijinal olmadığını söylüyorlar. Custom rom işlemi sırasında da imei’nin silinmesinden korktuğum için uzak duruyorum.

Butcenize tam olarak uymuyor ama Redmi Note 10s veya Redmi Note 10 pro (Vergi indirimine dahil mi emin degilim.) modellerine bakabilirsiniz. İkisininde rom destegi iyi :slight_smile:

1 Like

Dediğiniz telefon yurt dışından geldiği için öğrenci indiriminden yararlanamazsınız. IMEI’si zaten kayıtlı olmadığı için 3 ay içerisinde silinecek ve yine elle IMEI atmanız gerekecek. Size tavsiyem 2. el bir samsung almanız.

1 Like

İkinci ellerde vergi indirimi yok diye biliyorum.

1 ay önce realme 10 cihaz aldım. Başvuruları yaptığım halde henüz vergi iadesi veya internet gelmedi.

Vergi indirimi başladıktan sonra indirim kapsamındaki cihazlara satıcılar tarafından zamlar geldi. Alacağın cihazlara dikkat etmelisin.

Eğer aklında hali hazırda bir rom varsa rom geliştiricilerinin sitelerinde destekledikleri cihazların listesine bakıp sana en uygun olanı alabilirsin.

1 Like

İkinci el cihazlarda vergi indirimi olmadığın biliyorum demek istediğim vergi indirimiyle kötü bir telefon alacağına ikinci el bir amiral gemisi alırsa daha çok işine yarar hem custom rom atarak ömrünü de uzatabilir örn: Galaxy S9-S10

1 Like

Sanırım redmi note 10 pro alacağım (9500’e düşerse fiyatı). Sadece daha güncel bir telefonda custom rom kullanmak amacındaydım sanırım ulaşamayacağım bu amaca :slight_smile:

1 Like

Biraz eski bir model ama sorun cikartmaz, hayırlı olsun şimdiden :slight_smile:

Hocam tecno, infinix, vivo… telefon markaları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Hicbiri alinmaz bana kalirsa. Guven vermiyorlar.

1 Like

Merhaba, bir karar verdiniz mi acaba yoksa arayışınız devam ediyor mu? :innocent:

birkaç hafta daha araştıracağım :slight_smile: