5000 TL bütçe için Kablosuz Kulaklık Önerisi

Merhabalar, bu sıralar kulaklık konusunda çıkmaza girmiş durumdayım 5000 tl ye yakın bütçem var bu fiyat bandında arasında kaldığım iki kulaklık olan Razer Blackshark v2 pro 2020 veya arctis 7+ düşünüyorum. Sizin başka bir öneriniz yada hangisini almam gerektiği hakkında fikrinizi paylaşırsanız çok sevinirim. (Rahatlık konusunda sorun olmazsa, ağır ses farkı oluyorsa kabloluda alabilirim)

Merhaba,

Öncelikle ne amaçla, hangi senaryolarda kullanacağını, türünü (kulak içi, kulak üstü veya kulak içi) spesifik olarak belirtirsen doğru şekilde yönlendirmeye çalışırım.

Genel olarak yazdığın ve araştırdığın kulaklıklardan yola çıkaracak, sadece bilgisayar üzerinde oyun oynarken ve bilgisayar kullanırken multimedya tüketiminde kullanılacak kablosuz bir kulaklık aradığını anlıyorum.

Başlamadan önce, “oyuncu kulaklığı” adı altında çıkan tüm kulaklıklara karşı önyargılı bir şekilde bakıyorum, önerilerimin objektif olmadığını ve kendi deneyimlerimden yola çıkarak yazdığımı bilmeni isterim.

Kablolu kulaklıkları oldukça az kullanıyorum, ses kalitesi için alacaksan kablolu almaktan başka sanşın yok diyebiliriz, aynı kulaklık bile kablolu kullandığında sürücüsüne bağlı olarak daha kaliteli bir ses verecektir bluetooth ile kıyaslandığında. Müzik üretiminde kullanmayacaksan kablosuz ile devam ederdim. Müzik dinlerken, film izlerken, genel tüketimde büyük bir fark hissetmezsin artı kablosuzun rahatlığı kullanımını kolaylaştırır.

Kablosuz kulaklıklarda BT 5.0 ve üzeri sürümlere sahip ürünler kullandığın sürece bağlantı ve pil problemleri yaşamazsın genel olarak. (Windows’ta BT 5.3 driver’ı yok bunu yazdığım tarihte max desteklenen 5.0, bluetooth adaptörü alacaksan 5.0 alman daha mantıklı olur)

Pil ömrü uzun olması çok işe yarıyor, genel tüketimi çin Soundcore Life Q20+ ve üzerindeki serilere bakabilirsin. Q20+'ı 1.500TL civarına almıştım şu an ki piyasada Q30, Q35 ve Q45’lere bakabilirsin yakın fiyatlara satılıyor ve fiyat/performans olarak alınabiliecek durumda.

Üst segmente çıkarsak 8,5K 9K bütçe ayırabilirsen Logitech Pro X serisinin kulaklığı güzel ancak o kadar bütçe ayırmaya değer mi? Senin cevaplaman gereken bir soru.

Umarım kafanda kabaca da olsa bir şeyler oluşmuşur.

Not: Hi-Fi müzik için bu yazdıklarımın bir çoğu geçerli olmayacaktır.

Kulak içi olanlardan alma diye tavsiye edebilirim. Sıqıntı.

Benimde baktığım kulaklıklara göre Logitech g pro x wireles almaya karar kıldım, 2. el uygun fiyata temiz garantili bir cihaz buldum onu alacağım. Harici bir mikrofonum ve onu koyacak bir yerim olmadığından müzik kulaklığı tercih etmedim.

Merhaba ürünü aldınız mı veya deneme şansınız oldu mu herhangi bir yerde :innocent:

İkinci el sitelerinden ürünü edinmeye çalıştım. Çabam sürüyor malesef ürünü edinemedim. Logitech g pro x veya arctis 7+ modellerinden birisini ikinci el sitesinde cazip fiyatlarda görüyorum onlardan kapacağım :slight_smile:

1 Like