4 GB usb bellek nasıl efektif kullanılabilir?

Merhabalar kayıt olduk ilk konumuzu açarak bizim de katkımız olsun.

Elimde bir adet 4 gb usb bellek var. Bu USB bellek ile windows ya da linux kurulumu yapmak zor olur. Bazı linux dağıtımları 4 gb altında oluyor tek bir dağıtımı kullanmak için yeterli olacaktır. Elimde zaten 16 gb usb belleğe ventoy kurarak hem linux hem windows image dosyalarını tutabiliyorum.

Bu usb bellek ile word, excel dosyası taşımak da gereksiz geliyor bana zaten hepsi bulutta.

Benim istediğim daha çok efektif kullanabilmek. Örneğin anahtar gibi kullanmak bilgisayara takınca şifre görevi görsün gibi. Başka hangi şekilde kullanılabilir? Fikirlerinize açığım.

Hocam Windowsmu yoksa Linuxmu kullanıyorsunuz?

import pywinusb.hid as hid
import pyautogui

TARGET_SERIAL_NUMBER = "12345678"  usb seri numarasını girin hocam buraya

def unlock_computer():
    pyautogui.typewrite(pc parolanızı buraya girin)
    pyautogui.press('enter')

def check_usb_serial():
    all_devices = hid.HidDeviceFilter().get_devices()
    for device in all_devices:
        serial_number = device.serial_number
        if serial_number == TARGET_SERIAL_NUMBER:
            return True
    return False

if check_usb_serial():
    unlock_computer()
else:
    continue:

Kodları yazmadan önce import ettiğimiz kütüphaneleri indirin editor vs kullanmadım sadece oto düzenleme yaptım hata olabilir.

Kayıt defterinden sürekli çalışacak şekilde ayarlayın son adım olarak.

Cevap için teşekkür ederim fakat bunu hangi programdan veya nasıl yapacağım ayrıntısı yok :smiley: bu arada hem windows hem linux kullanıyorum dual boot farketmez yani.

Windows için yazdım bunu bu programı py uzantılı dosya olarak kaydet C diskine daha sonra Windows kayıt defterine otomatik açılacak şekilde ekle windows kullanmdığım için ayrıntı veremiyorum ss alıp atardım normalde Linux içinde bakayım bir yazabiliyormuyum.