2011'den kalma eski bir PC ye linux kuramama sorunu

Merhaba, LinuxÔÇÖun bir├žok versiyonunu denedim ama ba┼čar─▒l─▒ bir ┼čekilde kuram─▒yorum. Kuraca─č─▒m PC eski oldu─čundan BIOS bile 2011ÔÇÖde kalm─▒┼č, 5 GB RAM ve Intel Atom i┼člemcili bir cihaz. ─░lk olarak Ubuntu denedim ve kurulum yar─▒da tak─▒l─▒p kal─▒yordu. Sonra 4 GB RAM istedi─čine bakt─▒m, Arch LinuxÔÇÖu kuramad─▒m. Mint de olduk├ža yava┼člad─▒. Sonunda Xubuntu denedim, burada da ilk se├ženek olmuyor, ikinci se├ženekte kurulum tamamland─▒ktan sonra restart veriyor ama yeniden ba┼člay─▒nca Ubuntu bulunmuyor diyor.

├ľnerebilece─činiz bir versiyon ya da ├ž├Âz├╝m var m─▒d─▒r? VirtualBoxÔÇÖdan kullanmak istemiyorum, en az─▒ndan yan PCÔÇÖde denemek istiyorum. Y─▒llard─▒r Windows kullan─▒yorum ve ger├žekten b─▒kt─▒m. L├╝tfen bir ├ž├Âz├╝m bulabilir misiniz?

Merhaba foruma ho┼č geldiniz. MX LinuxÔÇÖun fluxbox versiyonunu denediniz mi acaba? Yusuf ─░pekÔÇÖin da─č─▒t─▒m ├Ânerisi videosunda ├Ânerilen distro. 4GBÔÇÖdan az belle─či olan PC ler i├žin uygun oldu─čundan bahsetmi┼čti.

2 Likes

deniyorum hocam simdi . simdi fark etdim ubuntu cinnamon ve xubuntududa irq 19 erroru veriyor

win 10 un kurulumu linuxdan daha rahat ve calisiyor sadece cpu 98 % , rami az kullanan versiyon indirdim baska bir linux mint de deniyecegim olmazsa baska windows isosu kurarim belki

N2xx ve Z5xx serisi Atom i┼člemcin varsa x86 32 bit linux kurabilirsin, i┼člemci modelleri ┼čurdan bak─▒labilir h─▒zl─▒ca.