1 Hafta Macos Kulland─▒m

Linuxun bir s├╝r├╝ DistrosuÔÇÖnun videosu zaten gelmi┼čti. Windowsu 1 hafta kullanma videosu da geldi hatta Freebsd gibi i┼čletim sistemini bile denediniz fakat macOS hep arka planda kald─▒. G├╝venilir bir yerden macOS ISOÔÇÖsu indirip 1 hafta denedim gibi bir video yapsan─▒z g├╝zel olmaz m─▒?

macOS Big Sur 11.0.1 ISO : Apple : Free Download, Borrow, and Streaming : Internet Archive mesela ben bunu sanal makine olarak kurmu┼čtum ama bilgisayar─▒m biraz zorlanm─▒┼čt─▒ biraz eski say─▒lacak t├╝rden bir bilgisayar oldu─ču i├žin. Dosyay─▒ inceledi─čimiz zaman da resmi bir kaynaktan geldi─čini onaylayabiliyoruz;
image

Di─čer kanallarda da macOS incelemesi Windows ve Linux kadar ├žok yap─▒lm─▒yor. Bu t├╝r bir video farkl─▒l─▒k katabilir bence :thinking:

5 Likes

fena olmaz tabi ki ama macosÔÇÖu inceleyebilmek i├žin sanki macÔÇÖa ihtiya├ž var. san─▒yorum mac haricinde macos pek rand─▒manl─▒ ├žal─▒┼čmamakta yahut ├╝zerinde oynama yap─▒lmakta. belki yusuf beye ge├žici olarak mac sa─član─▒rsa daha uygun olabilir.

2 Likes

zaman─▒nda apple intel i┼člemciler i├žin vs macos deste─či veriyordu ondan dolay─▒ biraz kullan─▒labiliyor fakat tabii bir macbook vs kadar d├╝zg├╝n sonu├ž vermeyebilir. bilgisayar─▒na g├Âre s─▒k─▒nt─▒ ya┼čamayan da g├Ârd├╝m hi├ž ├žal─▒┼čm─▒yor diyen de g├Ârd├╝m belli olmuyor hatta s─▒rf bunun i├žin macosÔÇÖa ├Âzel sistem toplama vs oluyor hackintosh vs de dahil ├žok detayl─▒ bilmesemde

Ben de bir ara video olarak yapmak istiyorum ama Hackintosh gibi ┼čeyler birazc─▒k me┼čakatli kendi sistemimi falan da silmek istemiyorum. Yani yapmam─▒n iki yolu var:

1. Ya bir ara s─▒rf Mac cihaz─▒ gelecek bana onu kullanaca─č─▒m ve o ┼čekilde videoyu yapaca─č─▒m.
  2. Ya da uzun bir s├╝re ay─▒r─▒p kurmay─▒ ├Â─črenerek s─▒f─▒r bir diskte hackintoshÔÇÖ─▒ 1 hafta kullanaca─č─▒m.

Hangisi ├Ânce gelir bilmiyorum. :smile: ├ľneri i├žin te┼čekk├╝rler.

7 Likes

Hackintosh sanal makineye kurulam─▒yor mu?

MacOS normalde Arm┬« sistem oldu─ču i├žin hackintosh la normal intel(x86 x64) mimarisine kurmak pek rand─▒man vermiyor ├╝stelik araya vm koyunca kullan─▒lacak gibi olmuyor.

not Normal Arm yazınca telif oluyor o yüzden Arm® :upside_down_face:

There is no macOS support for Nvidia RTX GPUs at all

Me┼čakatliden b─▒r t─▒k daha me┼čakatli :stuck_out_tongue:

Abi bi ara Winzort kurdugun disk bossa onunla deneyebilirsin.

B├Âyle bir video buldum MacOS kurmay─▒ inan─▒lmaz kolayla┼čt─▒r─▒yor. Birka├ž yorumda kasma donma olmad─▒─č─▒n─▒ s├Âyl├╝yor. Yusuf abi bunu deneyebilirsin istersen.

2 Likes

Sanal makine bu. Biz gercek pcye diyoruz.

Normalde MacOS arm┬« kulland─▒─č─▒ i├žin normal x86 lerde ├žok s─▒k─▒nt─▒ ├ž─▒kar─▒yor. Kasma donma a┼č─▒r─▒ oluyor kullan─▒lmaz hissettiriyor. Yukar─▒da yorumlarda anlat─▒l─▒yor. Vmde kullan─▒labilir kadar optimize bu videodaki versiyon.

macÔÇÖin eski bir s├╝r├╝m├╝ oldu─ču gibi ├žok sa─čl─▒kl─▒da ├žal─▒┼čm─▒yor maalesef.